Szponzorált tartalom
Rendkívül korszerű, sokoldalú, kereskedelmi és lakossági felhasználása egyre gyakoribb – mi az?
Lehet, hogy elsőre nem ugrik be, de ha jobban belegondolunk, számos helyen látni, nem csak ipari létesítményeknél, hanem lakóingatlanok esetében is, hogy trapézlemezzel burkolják a tetőt vagy az oldalfalakat.
A hidegen formázott acéllemezek ellenállóak az időjárással szemben, időtálló kivitelben készülnek, tehát hosszú élettartammal bírnak. Horgonyzott vagy alucink bevonattal elérhetőek, melyek szintén ellenállóságukat hivatottak szolgálni. Könnyű vele dolgozni, ezért a trapézlemez felrakása házilag is megvalósítható, nem feltétlenül igények szakembereket.
Minden szempontból költséghatékony megoldásokat eredményez, hiszen relatíve olcsó, viszont ugyanakkor egy minőségi anyaggal dolgozhatunk, akár a tetőt vagy oldalfalat, kerítést szeretnénk vele beburkolni.
A szerelési útmutató, műszaki leírás alapján bárki, aki ügyesebb, az nyugodtan nekiláthat a felrakásának. Lépésről lépésre a következőképpen néz ki a trapézlemez felrakása:
Mérés – méretre vágás.
Ez az első lépés azután, hogy adott egy váz, ahová rögzíteni szeretnénk. Ha teljes tetőcseréről van szó, akkor fából vagy fémből készült alátétre kerülnek a trapézlemezek. Itt fontos a megfelelő távolság a lécek között, hiszen az átszellőzés miatt nem elhanyagolható tényező a kicsapódó vízpára miatt.
Rögzítés.
A lemezeket egymáshoz, valamint az alátéthez önmetsző csavarokkal kell rögzíteni. Mennyire lesz ebből szükség? 5-6 csavarral számoljunk négyzetméterenként. A találkozási pontoknál átfedéssel dolgozunk, a kötőelemeket a hullámfenéken helyezzük el, az ereszvonalra merőleges irányban.
Gyakorlatilag ezek a legfontosabb pontok, amelyeket követni kell a trapézlemez felhelyezésénél, már ha tetőre kívánjuk felhasználni. Amennyiben a trapézlemezt kerítésnek használjuk fel, ott függőlegesen kell rögzítenünk, de ugyanúgy szükség van egy fogadó szerkezetre, egy vázra.